فهرست بستن

الگوریتم استخراج ارزهای دیجیتال چیست؟ , لیست کامل

الگوریتم استخراج Algorithm برای تولید هش استفاده می شود که برای هر ارز دیجیتال متفاوت است اگر شما می خواهید عمل استخراج انجام دهید باید با الگوریتم استخراج آشنایی داشته باشید. و بدانید که هر الگوریتم استخراج برای چه ارز دیجیتال است و دارای چه ویژگی های است. مانند: الگوریتم استخراج بیت کوین، الگوریتم استخراج اتریوم، الگوریتم استخراج لایت کوین و…

معرفی الگوریتم ارزهای دیجیتال برتر

یکی دیگر از روش های مناسب در کسب درآمد از طریق، تولید و استخراج ارز دیجیتال می باشد که تولید کنندگان ارزهای دیجیتال، با انتخاب ارز دیجیتال مورد نظر و استخراج آن، می توانند به درآمد مناسبی دست یابند. ارز دیجیتال بر پایه الگوریتم های متنوعی نوشته می شوند و هر دستگاه استخراج محدود به یک الگوریتم استخراج است.

الگوریتم SHA–۲۵۶:

الگوریتم های هش ایمن، خانواده ای از توابع هشینگ کریپتوگرافیگ (رمزنگاری) می‌باشند که توسط موسسه ملی استانداردها و تکنولوژی منتشر شده است. الگوریتم استخراج SHA-۲۵۶ طوری طراحی نشده‌ است که مقاوم در برابر دستگاه های ASIC باشند و ASIC های استخراج بیت کوین در حال حاضر در دسترس هستند.

واحد سرعت هش: GH/s

ارز های قابل استخراج:

BitcoinCash (BCH)
Bitcoin (BTC)
21Coin (21)
Peercoin (PPC)
Namecoin (NMC)
Unobtanium (UNO)
Betacoin (BET)
Bytecoin (BTE)
Joulecoin (XJO)
Devcoin (DVC)
Ixcoin (IXC)
Terracoin (TRC)
Battlecoin (BCX)
Takeicoin (TAK)
PetroDollar (P$)
Benjamins (BEN)
Globe (GLB)
Unicoin (UNIC)
Snowcoin (SNC)
Zetacoin (ZET)
Titcoin (TIT)

الگوریتم Scrypt:

Scrypt به این منظور طراحی شده است تا شکستن رمز عبورهایی که با این الگوریتم هش شده اند را برای سخت افزارهای مخصوص مانند ASIC ها دشوارتر کند. Scrypt نسبت به توابع مشابه، این کار را با استفاده از حجم زیادتری از حافظه انجام می دهد که باعث می شود، هکرها کار سخت تری برای رسیدن به اهداف خود داشته باشند.

واحد سرعت هش: KH/s

ارز های قابل استخراج:

Litecoin (LTC)
Dogecoin (DOGE)
Novacoin (NVC)
WorldCoin (WDC)
Latium (LAT)
FeatherCoin (FRC)
Bitmark (BTM)
TagCoin (TAG)
Ekrona (KRN)
MidasCoin (MID)
DigitalCoin (DGC)
Elacoin (ELC)
Anoncoin (ANC)
PandaCoins (PND)
GoldCoin (GLD)

الگوریتم Ethash:

الگوریتم استخراج گواه اثبات کار اتریوم، نسخه تغییر یافته ای از Dagger-Hashimoto می‌باشد. این الگوریتم به گونه‌ای طراحی شده که Memory Hard بوده (نیاز به یک حداقل حافظه دارد) و مقاوم در برابر دستگاه های ASIC می‌باشد. به عبارتی این مورد به سمت کارت های گرافیک با حافظه بیشتر تمایل پیدا می کند و افرادی به سمت آن کشیده می شوند که می خواهند با سخت افزارهای استاندارد نظیر کارت های گرافیک پرقدرت، ارز دیجیتال استخراج کنند.

واحد سرعت هش: MH/s

ارز های قابل استخراج:

Ethereum (ETH)
Ethereum Classic (ETC)
Expanse (EXP)

الگوریتم X۱۱:

الگوریتم استخراج X۱۱ در اصل برای دش (Dash) ساخته شده که برای انجام عملیات هشینگ، چندین بار از ۱۱ الگوریتم هش مختلف استفاده می‌کند. این ۱۱ الگوریتم عبارتند از : Blake, BMW, Groestl, JH, Keccak, Skein, Luffa, Cubehash, Shavite, SIMD, Echo

واحد سرعت هش: MH/s

ارز های قابل استخراج:

Dash (DASH)
CannabisCoin (CANN)
StartCoin (START)
MonetaryUnit (MUE)
Karmacoin (Karma)
XCurrency (XC)

الگوریتم CryptoNight:

الگوریتم استخراج کریپتونایت CryptoNote یک فناوری منبع-باز و پروتكل لایه ای كاربردی است. که طوری طراحی شده بود که در مقابل ASIC مقاوم بوده و در دسترس باشد. هدف از ایجاد آن، پر کردن شکاف بین ماینرهایی بود که فقط به پردازنده CPU دسترسی دارند و توانایی تهیه سخت افزارهایی نظیر کارت های گرافیک و ASIC ها را ندارند. این اقدام برای ایجاد عدالت در ماینینگ برای کاربران بهتر بوده و غیر متمرکز سازی بیشتری به دنبال خواهد داشت.

واحد سرعت هش: H/s

Monero (XMR)
Bytecoin (BCN)
Boolberry (BBR)
Dashcoin (DSH)
DigitalNote (XDN)
DarkNetCoin (DNC)
FantomCoin (FCN)
Pebblecoin (XPB)
Quazarcoin (QCN)

لیست کامل الگوریتم استخراج ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کانال تلگرام

یکی از بهترین کانال های ارز دیجیتال با داشتن گروه سرمایه گذاری

عضویت در کانال خارج شدن